Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návod na Laru Croft Manor ( panství )

6. 4. 2008

Croft Manor – vaše panství

1 zlatý štít, 10 stříbrných a 16 bronzových.

Jakmile se ocitnete dole v obýváku, odbočte doleva a seberte v chodbě bronzový štít (1/16). Vraťte se a jděte naproti do kanceláře Alistera, za pultem vpravo vzadu aktivujte počítač, ležící na zemi, tak jste si vlevo otevřeli dvířka od trezoru. Jděte k nim a aktivujte spínač za takto otevřenými dvířky, poté vyjděte z místnosti ven a vstupte vpravo do dveří. Projděte lomenou chodbou a na konci seskočte do bazénu s vodou, vpravo pod vodou pod vámi je bronzový štít (2/16), plavte na druhou stranu, kde zatáhněte za páku, tak jste si otevřeli první ze dvou mříží pod vodou před vchodu do tunelu. Vynořte se na hladinu, vylezte z bazénu a po levé straně bazénu zatáhněte za podivnou kamennou rybu, za ní z výklenku seberte bronzový štít (3/16), poté nezapomeňte zatlačit sochu zpět. Vlevo je socha s kopím, použijte na ni vaše lano, tak kopí povytáhnete ven, stejná socha naproti už má kopí vytažené. U vedle protější sochy s vytaženým kopím vytáhněte sochu kamenné ryby, jděte dozadu, za lehátky vlevo seberte bronzový štít (4/16), přejděte k druhým lehátkům a malou sošku vytáhněte ven. Vytáhněte se na ní a přeskočte na tyč, roztočte se a přeskočte si na spodní římsu balkónu před vámi. Ručkujte doprava, přeskočte na sochu ryby a z ní na tyč sochy, roztočte se a přeskočte na horní terasu. Vpravo na skokanském prkně seberte bronzový štít (5/16), nyní se podívejte na podlahu, musíte natočit obě sochy tak, aby se jejich kopí zkřížila a odpovídala obrazci na podlaze.

Otočte tedy pravou sochu doleva a levou doprava, tak se kopí soch zkříží a mezi nimi vzadu se otevře deska s hlavou sochy. Aktivujte její jazyk, tak jste si dole v bazénu pod vodou otevřeli druhou mříž. Jděte na konec balkónu, otočte se doprava a naskočte na tyč sochy, roztočte se a skočte, ve skoku použijte vaše lano, zhoupněte se na něm a přeskočte si na druhou tyč. Na ní se opět roztočte a přeskočte na balkón, u sochy koně seberte dalekohled. Lanem zachytněte modrou kouli nad sochou a stáhněte ji dolů, poté ji přetlačte do jamky v podlaze, tak jste si snížili dolů rostlinu nad bazénem. Za druhou rybí sochou naleznete stříbrný štít (1/10), vraťte se na tu stranu balkónu, z které jste sem naskočili, přeskočte na tyč, roztočte se a skočte, v letu použijte lano, tak naskočíte na sníženou rostlinu nad bazénem, vytáhněte se na ni. Zachyťte se lanem za protější balkón, rozhoupejte se a přeskočte na protější balkón, seberte stříbrný štít (2/10). Nyní seskočte dolů do vody, vplujte do nyní již otevřeného tunelu, plavte vpřed, seberte stříbrný štít (3/10). Plavte dál, brána před vámi se sama otevře, na konci se vynořte na hladinu, vytáhněte se nahoru, teď se nalézáte v malé tělocvičně. Pod vámi ve vodě je bronzový štít (6/16), na souši si nejdříve přetočte všechno nářadí vaším lanem, které je označené oranžovými puntíky Tomb Raider: Legend. Přes můstek se odrazte na tyč, z ní doprava na vodorovnou tyč, přeskočte doprava na nízkou římsu, ručkujte vpravo, přeskočte na žebřík, vylezte po něm nahoru, skočte na plošinu vpravo. Ta s vámi popojede vpřed, přeskočte na další plošinu a seberte stříbrný štít (4/10).

Vraťte se znovu dolů k odrazovému můstku, přeskočte si až k římse, vytáhněte se výš a skočte dozadu na tyč, z ní pak na druhou, pusťte se a hned přeskočte do výklenku, seberte bronzový štít (7/16). Vraťte se dolů a prohlédněte si celé okolí, tak zjistíte, že je kolem vás plno výklenků, ve kterých jsou umístěny štíty, k těm se nyní musíte dostat přes tyče, lozením po skalách a římsách a roztáčení se na tyčích. Základním místem pro tyto přeskoky je spodní odrazový můstek, štíty jsou umístěny ve výklencích v rozích místností. Tak si přeskákejte vlevo pro bronzový štít (8/16), vpravo po tyčích pro další bronzový štít (9/16), seskákejte si až dolů. Lanem si přetočte žebřík a znovu si k němu přeskákejte, z něj skočte doleva na tyč a odtud do výklenku pro bronzový štít (10/16). Nyní si lanem otočte desku před horním vstupem, vraťte se zpět přes žebříky a plošinky, přeskočte doprava, ručkujte a přes tyče si přeskákejte pro bronzový štít (11/16). Vraťte se na odrazový můstek a přes žebřík a plošiny si přeskákejte doprava, spusťte se dolů a seberte stříbrný štít u vody (5/10). Přeplavte na druhou stranu, vraťte se znovu na odrazový můstek, přeskákejte si přes žebřík až k plošině, z ní na druhou a poté na zeď, přeskočte z ní doprava, ručkujte vpravo, zadním skokem skočte na tyč, z ní přes dvě další tyče na poslední plošinu. Přitáhněte se lanem, rozběhněte se a přeskočte si do výklenku pro stříbrný štít (6/10). Seskákejte si dolů a známou cestou se vraťte zpět do obýváku, kde se vydejte po schodech nahoru. Na bílý kruh nade dveřmi použijte lano, zatáhněte za ně, seberte bronzový štít(12/16). Přejděte na druhou stranu a vstupte do dveří vpravo, ocitli jste se ve vaší ložnici. Popojděte vpřed, odbočte do leva, na konci projděte dveřmi doprava. Nacházíte se v obývacím pokoji, vlevo sklopte dva meče, tak budete moci z otevřeného výklenku sebrat pistole. Vpravo je malá šatna, kde si můžete vybrat různé ustrojení z nabídnutých možností, vlevo vstupte do ložnice a za postelí seberte bronzový štít (13/16). Vraťte se zpět na chodbu, seběhněte dolů po schodech a po dalších vystoupejte nahoru. Z pistolí střílejte do bílého kruhu, tak budete moci z výklenku sebrat stříbrný štít (7/10).

Vraťte se po schodišti dolů, po druhém vystoupejte nahoru, vstupte do dveří vpravo. Jděte na konec chodby, projděte dveřmi a ze stolu seberte baterku. Vlevo od dveří rozstřelte prkna, za nimi seberte stříbrný štít (8/10). Vytáhněte odtud ven malou knihovnu a dotlačte ji na jednu z nášlapných desek vedle Alistera. Nad schody v regálech je druhá malá knihovna, použijte na ni lano a stáhněte ji dolů, poté ji přetlačte na druhou nášlapnou desku v podlaze. Vyběhněte nahoru po schodech a v poslední místnosti seberte bronzový štít (14/16). Vraťte se po schodišti zpět dolů a vstupte malými dveřmi, které jste si přesunutím knihovniček otevřeli do tmavé chodby, rožněte si baterku a seberte stříbrný štít (9/10). Postupujte vpřed, rozstřelte bedny, seberte bronzový štít (15/16). Jděte dále, tak objevíte dva jazykové spínače, oba aktivujte, u toho druhého musíte přečíst nápis na takto odhalené desce, tak zopakujete heslo, je to první podmínka pro získání zlatého štítu. Nyní se vraťte zpět do ložnice a odtud k bazénu, známým způsobem se přesuňte do prvního poschodí ke dvěma známým sochám s meči, tentokrát je otočte zády k sobě, tak jste si za nimi zpřístupnili druhou kamennou desku, kterou si opět přečtěte, splnili jste druhou podmínku pro získání zlatého štítu. Známou cestou se vraťte zpět do knihovny k Alisterovi, aktivujte modrou knihu, jděte nahoru nad schody a zatáhněte za meč, získáte poslední bronzový štít (16/16). Zlatou knihu zastrčte do knihovny, vracejte se zpět, po cestě zastrčte do knihovny zelenou knihu, seběhněte dolů a zatlačte do knihovny červenou knihu. Tak se vám otevře knihovna a z ní seberte poslední stříbrný štít (10/10).

Nezapomeňte si přečíst nápis na kamenné desce, tak splníte třetí podmínku pro splnění zlatého štítu. Nyní se vraťte zpět do chodby, seběhněte dolů po schodišti a po druhém vystoupejte nahoru, jděte doprava na konec chodby, jazykový spínač je k vám teď otevřen čelem. Vpravo od něj stáhněte lanem do vodorovné polohy tři tyče, nyní musíte jednat velice rychle. Aktivujte jazykový spínač, ten se počne otáčet, ale po chvíli se vrací zpět do původní polohy. Rychle si tedy po tyčích přeskákejte až na druhou stranu, kde vlevo aktivujte další jazykový spínač. Pokud jste byli dostatečně rychlí, dole pod vámi v obýváku vystoupí z podlahy socha. Sejděte tedy dolů, sochu natočte čelem k nášlapné ploše a sami si na tuto plochu stoupněte, tak v animaci socha zajede a vynoří se podstavec se zlatým štítem. Vraťte se zpět nahoru, naskočte na tyče a z prostřední si seskočte na podstavec se zlatým štítem (1/1). Seberte ho, seskočte dolů a nezapomeňte hru uložit, tak jste splnili v této misi všechny úkoly a nalezli i všechny štíty v tajných úkrytech